ⓘ Valstybės apdovanojimas – aukščiausio valstybės pareigūno ar kito turinčio teisę apdovanoti pareigūno skiriamas ordinas, medalis ir kitoks pasižymėjimo ženklas, ..

                                     

ⓘ Valstybės apdovanojimas

Valstybės apdovanojimas – aukščiausio valstybės pareigūno ar kito turinčio teisę apdovanoti pareigūno skiriamas ordinas, medalis ir kitoks pasižymėjimo ženklas, skiriamas valstybei nusipelniusiam asmeniui. Valstybės apdovanojimams priskiriamos ir valstybinės premijos, garbės vardai.

                                     

1. Istorija

Pirmieji šiuolaikiniai materialūs pasižymėjimo ženklai – ordinai atsirado Kryžiaus žygių metu, kai dėl didelio atstumo nuo tėvonijos karinio dalinio ordino karo vadas savo karių negalėjo tradiciškai apdovanoti žemės valda. Skirtą ženklą pakeisti į žemę karys galėjo grįžęs iš žygio. XV-XVI a., kai skirtinių žemių gerokai sumažėjo, pasižymėjimo ženklus imta puošti auksu, sidabru, brangakmeniais ir jie tapo bižuterijos dalimi. Vienodu pasižymėjimo ženklu apdovanoti kavalieriai tapdavo to ženklo ordino nariais.

                                     

2. Lietuvos valstybės apdovanojimai

Lietuvoje pasižymėję ir valstybei nusipelnę asmenys apdovanojami ordinais, medaliais, jiems suteikiamos Lietuvos valstybinės premijos, o kaip papildomas apdovanojimas – skiriama valstybės pensija.