ⓘ Tarybų Lietuvos enciklopedija – mokslinis enciklopedinis leidinys, skirtas supažindinti su Lietuvos TSR archeologija, istorija, mokslu, gamta, žymių žmonių biog ..

                                     

ⓘ Tarybų Lietuvos enciklopedija

Tarybų Lietuvos enciklopedija – mokslinis enciklopedinis leidinys, skirtas supažindinti su Lietuvos TSR archeologija, istorija, mokslu, gamta, žymių žmonių biografijomis, ryšiais su užsienio valstybėmis ir sąjunginėmis TSRS respublikomis. Leista 1985–1988 m. Vilniuje. Leidėjas – Vyriausioji enciklopedijų redakcija.

                                     

1. Struktūra

Enciklopediją sudarė 4 tomai:

  • 1 tomas A-Grūdas, 1985;
  • 2 tomas Grūdas-Marvelis, 1986;
  • 4 tomas Simno-Žvorūnė, 1988. Kartu buvo išleistas "Papildymų" priedas, aprašęs Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdį, išspausdintas 1988 m. Lietuvos Nepriklausomybės Akto tekstas, iš dalie aprašyta tremtis.
  • 3 tomas Masaitis-Simno, 1987;
                                     

2. Skirtumai nuo Lietuviškosios tarybinės enciklopedijos

TLE aprašė išskirtinai Lietuvos archeologiją, istoriją, gamtą, mokslą, kultūros paveldą, miestus, rajonus, žymių žmonių biografijas, santykius su užsieniu ir sąjunginėmis Tarybų Sąjungos respublikomis ar autonominėmis sritimis. Apie užsienio ar sąjunginius objektus pateikiama tik pagrindinė informacija su papildomu skyreliu "Ryšiai su Lietuva". Po kai kuriais straipsniais išspausdinti jų autorių vardai ir pavardės.

"Papildymų" skyrelis 1988 m. aprašė tuometės Lietuvos politines realijas, susijusias su "perestroika" ir Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžiu. Tekste "Tremtis" pirmą kartą panaudotas terminas "Lietuvos Respublika", o ne buržuazinė Lietuva ar panašiai.

Enciklopedija neapėmė tokių sričių, kaip technologijos, biologija, farmakologija, chemija, medicina, matematika ir kt. mokslai.