ⓘ 2019 m. rinkimai į Europos Parlamentą Lietuvoje – gegužės 26 d. Lietuvoje vykusi 2019 m. Europos Parlamento rinkimų dalis, kurios metu buvo išrinkta 11 Lietuvos ..

                                     

ⓘ 2019 m. rinkimai į Europos Parlamentą Lietuvoje

2019 m. rinkimai į Europos Parlamentą Lietuvoje – gegužės 26 d. Lietuvoje vykusi 2019 m. Europos Parlamento rinkimų dalis, kurios metu buvo išrinkta 11 Lietuvos atstovų į Europos Parlamentą. Tai buvo ketvirti tokie rinkimai po Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą. Rinkimuose kaip dalyviai buvo užregistruota 16 kandidatų sąrašų: 10 politinių partijų, viena koalicija ir 5 visuomeniniai rinkimų komitetai.

Rinkimuose mandatus gavo Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai 3, Lietuvos socialdemokratų partija 2, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga 2, Darbo partija 1, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis 1, Visuomeninis rinkimų komitetas "Aušros Maldeikienės traukinys" 1 ir "Valdemaro Tomaševskio blokas" – Krikščioniškų šeimų sąjungos ir Rusų aljanso koalicija 1.

Kartu su rinkimais į Europos Parlamentą vyko ir antrasis Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų turas.

                                     

1. Kandidatai

Rinkimuose savo kandidatus iškėlė 10 politinių partijų, viena koalicija ir 5 visuomeniniai rinkimų komitetai. Iš viso rinkimuose iškeltas 301 kandidatas.

                                     

2. Rinkėjų aktyvumas

Išankstinis balsavimas tos ir ankstesnių dienų suminiai duomenys:

Rinkimų dieną tos ir ankstesnių valandų suminiai duomenys, neįskaitant išankstinio balsavimo: