ⓘ Turizmas Albanijoje yra vienas iš svarbiausių šios šalies ekonomikos sektorių. Daugiausiai turistų į Albaniją atvyksta iš Europos, taip pat iš Azijos ir iš JAV. ..

                                     

ⓘ Turizmas Albanijoje

Turizmas Albanijoje yra vienas iš svarbiausių šios šalies ekonomikos sektorių. Daugiausiai turistų į Albaniją atvyksta iš Europos, taip pat iš Azijos ir iš JAV. Šalis pasižymi turtingu archeologiniu paveldu iš Ilyrų, Senovės Graikijos, Senovės Romos ir Osmanų imperijos laikų, nepaliestais paplūdimiais, kalnais, tradiciniais patiekalais, Šaltojo karo artefaktais, unikaliomis tradicijomis ir svetingumu.

Šalis, pagal ją aplankančių turistų skaičių 3.8 mln., užima 25-ąją vietą iš 47-ių šalių Europoje. "Lonely Planet" įvertino Albaniją kaip kelionių kryptį numeris vienas 2011 m. "The New York Times" reitingavo Albaniją ketvirtoje vietoje iš 52 krypčių, kurios bus aplankytos 2014 m.

                                     

1. Bioįvairovė

Beveik trečdalis Albanijos teritorijos 10 000 km² yra miškinga ir gausi savo flora. Albanijoje auga apie 3 000 skirtingų augalų rūšių, dauguma jų yra naudojami medicininiais tikslais. Dideli juodųjų pušų, bukų ir kėnių miškai yra randami aukštikalnėse, 1 800 m virš jų jūros lygio.

Albanijos miškuose gyvena nemaža didelių žinduolių populiacija – rudasis lokys, pilkasis vilkas, gemzė ir šernas.

                                     

2. Pasaulio paveldas

Albanijoje gausu ežerų. Šalyje yra trys seniausi ir didžiausi pietų Europos ežerai: Skadaro ežeras, Ochrido ežeras ir Prespos ežeras.

Dauguma turistų atvyksta iš Kosovo, Makedonijos, Juodkalnijos, Graikijos ir Italijos.

                                     

3. Nacionaliniai parkai

Butrinto nacionalinis parkas yra įtrauktas į The Guardian Europos nacionalinių parkų dešimtuką. Labiausiai Butrintas yra žinomas dėl savo antikos laikų paveldo. Jame priešistoriniais laikais gyveno ilyriečių gentys. Yra išlikusių istorinių paminklų.

Karaburuno-Sazano nacionalinis jūrų parkas yra vienintelis nacionalinis jūrų parkas Albanijoje. Jis yra pietų Albanijoje, Vliorės apskrityje, kur Otranto sąsiauris atskiria jį nuo Salento Italijoje tik 72 km.

Liogaros nacionalinis parkas yra žinomas dėl savo gyvybingos floros ir faunos su daugiau nei 100 skirtingų laukinių gyvūnų ir paukščių rūšių, įskaitant elnius, laukines kates, lapes ir t. t.

Dajti nacionalinis parkas – nutolęs 26 km į rytus nuo sostinės Tiranos. Parke gyvena retos gyvūnų rūšys. Prespos ežeras yra aukščiausias tektoninis ežeras Balkanuose, esantis 853 m aukštyje.