ⓘ Germanwings skrydis 9525 – buvo tarptautinis 2015 m. kovo 24 d. skrydis iš Barselonos į Diuseldorfą. Reisą aptarnavo Vokietijos mažų sąnaudų bendrovės Germanwin ..

                                     

ⓘ Germanwings skrydis 9525

Germanwings skrydis 9525 – buvo tarptautinis 2015 m. kovo 24 d. skrydis iš Barselonos į Diuseldorfą. Reisą aptarnavo Vokietijos mažų sąnaudų bendrovės Germanwings 24 metų senumo Airbus A320-211 lėktuvas. Šiuo lėktuvu skrido 6 įgulos nariai ir 144 keleiviai iš 5 pasaulio šalių. Tarp keleivių buvo 16 moksleivių.

                                     

1. Skrydis

Barselonoje lėktuvas pakilo 10:01 val. vietos laiku. 10:53 val. buvo prarastas radaro kontaktas su lėktuvu, tuo metu buvusiu 12 km aukštyje. Lėktuvas iš karto pradėjo stačiai leistis žemyn, tačiau nepasiuntė jokio pavojaus signalo radijo ryšiu. Jo nuolaužos buvo rastos 2 km aukštyje virš jūros lygio 44°16′50″ š. pl. 6°26′20″ r. ilg.

Prancūzijos prezidentas François Hollande iš karto po įvykio išreiškė užuojautas aukų artimiesiems. Jis teigė, kad rasti gyvų įvykio vietoje nėra vilties.

Ispanijos karalius Pilypas VI tą pačią dieną lankėsi su oficialiu vizitu Paryžiuje, tačiau dėl įvykusios katastrofos vizitą atšaukė ir grįžo į Ispaniją.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel pranešė, kad rytojaus dieną ketina vykti į katastrofos vietą.

"Lufthansa", kurios dukterinė kompanija yra "Germanwings", vadovas Carsten Spohr taip pat ketina aplankyti įvykio vietą, jis teigė, kad ši diena yra "tamsi diena Lufthansa bendrovei".

Prancūzijos aviacijos saugumo tarnyba katastrofos dieną laikinai sustabdė oro eismą virš įvykio vietos.

                                     

2. Avarijos tyrimas

Avarijos dieną gelbėtojams pavyko atrasti vieną iš dviejų lėktuvo juodųjų dėžių. Įrašai iš garso įrašimo įrenginio parodė, kad aviakatastrofa buvo tyčinė.

Pagal įrašus nustatyta, kad pagrindinis lėktuvo pilotas buvo išėjęs pertraukai, tačiau nebegalėjo grįžti į kabiną – antrasis pilotas atjungė pirmojo piloto kodą ir neįleido jo. Prie lėktuvo valdymo aparatūros sėdėjęs antrasis pilotas nustatė autopiloto režimą iš 12 000 m į 30 m aukštį mažiausią įmanomą aukštį autopilotui. Antrasis pilotas neatsakinėjo į oro eismo kontrolės užklausas bei nesiuntė jokio signalo. Vėliau buvo nustatyta jog pilotas sirgo sunkia depresijos forma, buvo gydomas, tačiau sugebėjo visa tai nuo darbdavių bei kolegų nuslėpti.

                                     

3. Skrydžio taisyklių pakeitimai

Siekdamos išvengti panašių katastrofų, daugelis aviakompanijų nedelsiant įvedė taisyklę jog skrydžio metu valdymo kabinoje visada turi būti bent du asmenys prireikus pakviečiant stiuardesę. Kanada ir Naujoji Zelandija to pradėjo reikalauti šalies mastu. JAV tokia tvarka galiojo jau ir anksčiau.

                                     
  • skrydžiai išskyrus Frankfurto ir Miuncheno bei transatlantinius skrydžius buvo perduoti Germanwings 2015 m. kovo 24 d. Germanwings skrydis 9525 patyrė
  • užtemimas Šiaurės pusrutulis  Farerai, Svalbardas Kovo 24 d.  Germanwings skrydžio 9525 aviakatastrofa. Jos metu žuvo visi 150 keleivių. Balandžio 2 d