ⓘ Maltos laisvasis uostas – tarptautinis jūrų uostas Maltoje. 2012 m. uosto apyvarta buvo 2.56 mln. TEU. Tai vienas labiausiai apkrautų Europos uostų. Uostas yra ..

                                     

ⓘ Maltos laisvasis uostas

Maltos laisvasis uostas – tarptautinis jūrų uostas Maltoje. 2012 m. uosto apyvarta buvo 2.56 mln. TEU. Tai vienas labiausiai apkrautų Europos uostų. Uostas yra Birzebudžios mieste, pietrytinėje Maltos dalyje, vietoje, kur anksčiau buvo D. Britanijos vandens lėktuvų bazė RAF Kalafrana.

Uostas atidarytas 1988 m. Jis tapo pirmuoju tranzitinės laivybos centras angl. transhipment hub Viduržemio jūros regione. Uosto kompanija smarkiai išaugo ir dabar yra dvylikta tarp Europos uostų ir trečias tarp didžiausių Viduržemio jūros regiono tranzitinių uostų ir logistikos centrų. Virš 95 % Laisvojo uosto konteinerių apyvartos yra tranzitinė.

Maltos laisvasis uostas yra trečias pagal svarbą Viduržemio regiono tranzitinis uostas, jis yra strategiškai svarbus laivybai Viduržemio regione, nes yra sankryžoje laivybos maršrutų, jungiančių Europos, Afrikos ir Artimųjų Rytų uostus. Maltos laisvasis uostas planuoja padidinti krantinių ilgį nuo 2.2 kilometrų iki virš 3 kilometrų. Planuojama, kad bendras plotas padidės nuo 680 000 iki virš 790 000 m².