ⓘ Barbara Dex apdovanojimai – kasmetiniai apdovanojimai, skiriami blogiausiai Eurovizijos dainų konkurse apsirengusiems atlikėjams. Jie pavadinti Barbara Dex, kur ..

                                     

ⓘ Barbara Dex apdovanojimai

Barbara Dex apdovanojimai – kasmetiniai apdovanojimai, skiriami blogiausiai Eurovizijos dainų konkurse apsirengusiems atlikėjams. Jie pavadinti Barbara Dex, kuri atstovavo Belgijai 1993 m. konkurse, vardu.

                                     

1.1. Istorija 1998 m. Barbara Dex apdovanojimas

1998 m. Barbara Dex apdovanojimą gavo Vokietijos atstovas Guildo Horn, kuris Eurovizijoje atliko dainą "Guildo Hat Euch Lieb!". Pasirodyme vilkėjo žalsvai mėlyną striukę, geltonus marškinėlius ir žalias kelnes. Konkurso gerbėjai šį įvaizdį palygino su kaliause.

                                     

1.2. Istorija 1999 m. Barbara Dex apdovanojimas

Lydia – Ispanijos atstovė 44-ajame Eurovizijos dainų konkurse, šį apdovanojimą laimėjo už blogiausią apsirengusį atlikėją 1999 metais. Ji atliko dainą "No quiero escuchar", vilkėjo spalvingą suknelę su juostelėmis. Konkurso gerbėjai sakė, kad "vaivorykštinė suknelė galėtų pasitarnauti kaip gėjų vėliava".

                                     

1.3. Istorija 2000 m. Barbara Dex apdovanojimas

Nathalie Sorce iš Belgijos laimėjo šį apdovanojimą. Ji vilkėjo trumpą, grietinėlės spalvos suknelę.

                                     

1.4. Istorija 2001 m. Barbara Dex apdovanojimas

2001 metais Barbara Dex apdovanojimą laimėjo Lenkijos atstovas Andrzej Piaseczny. Konkurse pasirodė su dirbtiniu kailiu, kuris nukrito per jo pasirodymą. Už tai gavo Barbara Dex 2001 apdovanojimą.

                                     

1.5. Istorija 2002 m. Barbara Dex apdovanojimas

2002 m. Graikijai atstovavo Michalis Rakintzis su daina "S.A.G.A.P.O.". Dainininkas buvo apsirengęs juodu kostiumu, už kurį konkurso gerbėjai jį apdovanojo kaip blogiausiai apsirengusį konkurso atlikėją.

                                     

1.6. Istorija 2003 m. Barbara Dex apdovanojimas

Barbara Dex apdovanojimo apklausoje iš 66 balsavusių, dauguma žmonių balsavo už duetą T.A.T.u., kurios 48-ajame Eurovizijos dainų konkurse atstovavo Rusijai su daina "Ne ver, ne boysia". Dainininkės vilkėjo džinsus, o ant baltų marškinėlių buvo išspausdintas skaičius 1. Antrąją vietą skyrė Slovėnijos dainininkei Karmen Stavec, trečioji vieta atiteko duetui Jemini iš Jungtinės Karalystės.                                     

1.7. Istorija 2004 m. Barbara Dex apdovanojimas

Sanda Ladosi atstovavo Rumunijai 49-ajame Eurovizijos dainų konkurse su daina "I Admit". Už blogiausiai apsirengusius atlikėjus apklausoje balsavo 190 gerbėjų. 64 žmonės manė, kad Ladosi nusipelno Barbara Dex 2004 apdovanojimo.

                                     

1.8. Istorija 2005 m. Barbara Dex apdovanojimas

Martin Vučić 50-ajame "Eurovizijos" dainų konkurse atstovavo Makedonijai su daina "Make my day". Pasirodyme jis vilkėjo šviesius džinsus, marškinėlius ir rožinę striukę. Dėl tokio apsirengimo jis buvo apdovanotas Barbara Dex apdovanojimu.

                                     

1.9. Istorija 2006 m. Barbara Dex apdovanojimas

Portugalų merginų grupė Nonstop dalyvavo 51-ajame "Eurovizijos" dainų konkurse su daina "Coisas De Nada". Laimėtojos surinko 196 iš 906 balsų. Antrąją vietą užėmė Suomijos grupė Lordi, trečią vietą užėmė Islandijos dainininkė Silvia Night.

                                     

1.10. Istorija 2007 m. Barbara Dex apdovanojimas

Ukrainos atstovas Verka Serdiučka dalyvavo 2007 m. Eurovizijos dainų konkurse su daina "Dancing Lasha Tumbai". Konkurse užėmė antrąją vietą su 235 balais. Jis buvo apsirengęs blizgiu kostiumu ir skrybėle su žvaigžde. 297 žmonės iš 1995 balsavusiųjų gerbėjų tikėjo, kad toks kostiumas turėtų pelnyti 2007 m. Barbara Dex apdovanojimą. 14 taškų mažiau už nugalėtoją surinko Marija Šerifović. Trečioji vieta atiteko Moldovos dainininkei Natalia Barbu.

                                     

1.11. Istorija 2008 m. Barbara Dex apdovanojimas

Metalo kostiumas ir skrybėlė su antena – Andoros atstovė Gisela laimėjo šį apdovanojimą. Dainininkė gavo 104 iš 393 balsų nuo Eurovizijos gerbėjų. Dėl šio įvaizdžio Gisela gavo "MayaBee" pravardę. Už Belgijos grupę Ištar balsavo 30 žmonių. Rodolfo Chikilicuatre iš Ispanijos surinko 23 balsus ir užėmė trečiąją vietą. Danija, San Marinas, Serbija ir Šveicarija nesurinko jokių balsų.

                                     

1.12. Istorija 2009 m. Barbara Dex apdovanojimas

Vengrijos atstovas Zoli Ádok 2009 m. Eurovizijos dainų konkurso antrame pusfinalyje užėmė 15 vietą su 16 taškų. Šio konkurso dėka jis laimėjo Barbara Dex prizą už blogiausią sceninį kostiumą. Jis vilkėjo storas žalias kelnes ir prigludusius marškinėlius. Jis surinko 199 balsus 1295 balsavusiųjų. Antroji vieta atiteko grupei Gipsy.cz iš Čekijos 159 balsai, o trečioji vieta – bulgarų dainininkui Krasimir Awramow 140 balsų.                                     

1.13. Istorija 2010 m. Barbara Dex apdovanojimas

Milanas Stankovičius iš Serbijos Eurovizijos finale užėmė 13 vietą su daina "Ovo je Balkan". Pasirodyme jis vilkėjo baltus marškinėlius ir kelnes, mėlyną striukę su daug blizgučių ant jo dešiniojo peties. Jis su 138 balsais laimėjo šį apdovanojimą. 28 taškais mažiau surinko Moldovos grupė Sun Stroke Project ir Olia Tira, o trečioji vieta su 109 taškais atiteko Piotrui Naličiui iš Rusijos.

                                     

1.14. Istorija 2011 m. Barbara Dex apdovanojimas

2011 metais Barbara Dex apdovanojimą gavo Gruzijos grupė Eldrine. Iš 810 balsų, 133 žmonės balsavo už šią grupę. Dainininkė Sophio Toroshelidze vilkėjo juodą suknelę su žaliu diferentu. Dainininkė per interviu prisipažino, kad norėjo pateikti gruzinų kultūrą. Antrą vietą su 81 balsu užėmė duetas Jedward iš Airijos, trečią vietą – Moldovos grupė Zdob şi Zdub 66 balsai.

                                     

1.15. Istorija 2012 m. Barbara Dex apdovanojimas

Albanijos dainininkė Rona Nishliu dalyvavo 57-ajame Eurovizijos dainų konkurse su daina "Suus" ir finale užėmė penktąją vietą. Iki balsavimo pabaigos ji buvo įvertinta kaip blogiausiai apsirengusi atlikėja. Jos juodai mėlyna suknelė ir šukuosena, panaši į riestainį, surinko 829 iš 2851 galiojančių balsų. Antroji vieta atiteko duetui Jedward iš Airijos 551 balsas. Sofi Marinova Bulgarijos su 232 balsais užėmė trečiąją vietą.

                                     

1.16. Istorija 2013 m. Barbara Dex apdovanojimas

2013 m. Barbara Dex apdovanojimo laimėtojas buvo paskelbtas gegužės 26 dieną. Šį apdovanojimą laimėjo grupė Moje 3 iš Serbijos. Jos surinko 967 balsus iš 2747 balsavusiųjų. Cezar iš Rumunijos užėmė antrąją vietą 544 balsai, Izraelio atstovė Moran Mazor užėmė trečią vietą 296 balsai.

                                     
  • Barbara Deckx g. 1974 m. sausio 22 d. geriau žinoma sceniniu vardu Barbara Dex Belgijos dainininkė, kuri atstovavo savo šaliai 1993 m. Eurovizijos
  • 2 Long ir užėmė 20 - ąją vietą. Pasibaigus konkursui, laimėjo Barbara Dex apdovanojimą už blogiausią tų metų aprangą. Gimė Pionkose, mažame miestelyje
  • Eurovision In Concert Amsterdame. 2013  Ljubav je svuda 2013 Barbara Dex apdovanojimas Eurovizijos dainų konkursas 2013 Serbija Eurovizijoje Vikiteka
  • Barbara Dex Plačiau apie šiuos apdovanojimus skaitykite straipsnyje Barbara Dex apdovanojimai Barbara Dex apdovanojimai kasmetiniai apdovanojimai