ⓘ Vokietijos transportas. Šis straipsnis yra apie transporto infrastruktūrą Vokietijoje. Tankiai apgyvendinta šalis Europos centre su gerai išvystyta ekonomika Vo ..

                                     

ⓘ Vokietijos transportas

Šis straipsnis yra apie transporto infrastruktūrą Vokietijoje.

Tankiai apgyvendinta šalis Europos centre su gerai išvystyta ekonomika Vokietija turi šiuolaikinę išplėtotą transporto infrastruktūrą.

Pirmoji autostradų sistema - Autobahn tinklas - neturi greičio apribojimų lengvisiems automobiliams rekomenduojamas greitis yra nurodomos daugelyje sekcijų ir visiems sunkvežimiams taikomas 80 km/h greičio ribojimas. Svarbiausia upių transporto arterija yra Reinas. Didžiausias jūrų uostas - Hamburgas. Didžiausias tarptautinis oro uostas ir Europos transporto mazgas yra Frankfurto oro uostas. Oro transportas naudojamas ir vidaus susisiekimui, tačiau jis stipriai konkuruoja su valstybinės įmonės Deutsche Bahn geležinkelių tinklu.

                                     

1. Keliai

Vokietija iš viso turi 650 000 km kelių. Autostradose greičio apribojimų beveik nėra, išskyrus pavojingus arba perpildytus ruožus, taip pat ten kur eismo triukšmas ir tarša gali sukelti problemų. Vokietijoje nacionaliniai keliai yra vadinami Bundesstraßen liet. federalinis kelias ir žymimi B raide. Kiti pagrindiniai keliai yra vadinami Landesstraße liet. krašto kelias, žymimi S, L arba St raidėmis, ir Kreisstraße liet. rajono kelias, žymimi K raide, nutiesti tarp miestų ir apylinkių.

                                     

2. Geležinkeliai

  • Elektrifikuoti 14 253 km
  • Visų geležinkelių ilgi s 40 826 km

Už daugumą geležinkelių Vokietijoje atsakinga įmonė Deutsche Bahn liet. Vokietijos geležinkeliai. Didžiuosiuose miestuose, tokiuose kaip Berlynas, Hamburgas, Frankfurtas prie Maino, Miunchenas ir Niurnbergas, veikia metro linijos. Taip pat daugelyje miestų nutiestos tramvajų linijos.

                                     

3. Oro uostai

Frankfurto oro uostas – didžiausias oro uostas Vokietijoje ir trečias pagal užimtumą Europoje. Toliau seka tokių miestų, kaip Miunchenas, Diuseldorfas, Berlynas, Hamburgas, oro uostai. Iš viso Vokietijoje yra 320 oro uostų grįsta danga, 295 negrįsta ir 59 sraigtasparnių oro uostai. Pagrindinė oro linijų bendrovė yra Lufthansa, kuri yra antra pagal dydį Europoje.

                                     

4. Vandens transportas

Vandens keliai Vokietijoje nusidrieka 7 500 km. Pagrindinės upės yra Reinas ir Elbė, o Kylio kanalas yra svarbi jungtis tarp Baltijos ir Šiaurės jūrų.

Naftos vamzdynai tęsiasi 2 500 km.

Didžiausias uostas Vokietijoje yra Hamburgo uostas, kuris yra antras pagal dydį Europoje ir septintas pagal dydį pasaulyje.