ⓘ Jantar – Rusijos geležinkelių tarptautinis keleivinis traukinys, kasdien per Lietuvos teritoriją kursuojantis tarp Kaliningrado ir Maskvos. Maršrutą aptarnauja ..

                                     

ⓘ Jantar

"Jantar" – Rusijos geležinkelių tarptautinis keleivinis traukinys, kasdien per Lietuvos teritoriją kursuojantis tarp Kaliningrado ir Maskvos.

Maršrutą aptarnauja trys sąstatai, kurie aprūpinti naujais, padidinto komforto Rusijoje pagamintais geležinkelio vagonais, aprūpintais biotualetais ir oro kondicionavimo sistemomis, elektroninėmis švieslentėmis su būtiniausia informacija traukinio keleiviams. Traukinį sudaro vagonai su dviviečiais liukso ir ekonominės klasės keturviečiais kupė bei plackartiniai vagonai, taip pat vagonai–restoranai.

Lietuvoje stoja Kybartų, Vilniaus ir Kenos geležinkelio stotyse.

                                     

1. Tranzito programa

Tai tranzitinis rusų traukinys, vykstantis per Lietuvos teritoriją nuo 2003 m. pagal supaprastintą tvarką. Jo keleiviams Rusijos piliečiams Lietuvos tarnybos kasdien išduoda supaprastintus kelionės geležinkeliu dokumentus. 227 km traukinių kelias per Lietuvą yra tapęs vadinamuoju Kaliningrado tranzito ruožu, jungiančiu Rusijos Federaciją su Kaliningrado sritimi. Juo važiuodami Rusijos piliečiai, per keturias valandas trunkančią kelionę per užsienio valstybę – Lietuvą, iš vienos Rusijos teritorijos dalies pasiekia kitą. Kad Rusijos piliečiai su minimaliausiais formalumais per Lietuvą pasiektų Kaliningrado sritį, prireikė ilgų derybų ir nemenkų Europos Sąjungos investicijų.

                                     

2. Duomenys

  • Išvykimas/Atvykimas – kasdien
  • Operatorius – Federalinė keleivinė kompanija Федеральная пассажирская компания
  • Traukinio nr. – 029/030
  • Traukinio kategorija – firminis
  • Kelionės trukmė – 21 val. 40 min. vykstant iš Kaliningrado, 22 val. vykstant iš Maskvos
  • Maršrutas – Kaliningradas–Maskva–Kaliningradas