ⓘ Jausmai – žmogaus santykių su tikrovės daiktais ir reiškiniais išgyvenimas. Jie susiję su aukštesnių poreikių – socialinių, kognityvinių, dvasinių – patenkinimu ..

Bendruomenė (reikšmės)

Bendruomenė: gyvūnų bendruomenė – biologija gyvūnų grupė, susieta nuolatiniu ar laikinu bendradarbiavimu. žmonių bendruomenė – antropologija, sociologija žmonių grupė, kurią sieja emociniai ryšiai ir bendrumo jausmas "mes – jausmas". Organizuotos bendruomenės yra vienas pagrindinių atviros visuomenės veiksnių.

Atgaila

Atgaila – nuoširdus apgailestavimas dėl atliktų nuodėmių, lydimas kaltės jausmo. Atgaila Panevėžys – kaimas Panevėžio rajone. Atgaila krikščionybėje.

Marcella Mariani

1953 m. Marčela laimėjo grožio konkursą Mis Italija ir sulaukė pasiūlymų vaidinti kine. Jos pirmasis vaidmuo tais pačiais metais buvo juostoje "Siamo donne" liet. Mes – moterys. Marčela įstojo mokytis aktorystės, o 1954 m. sukūrė įsimintiną prostitutės vaidmenį Luchino Visconti istorinėje dramoje "Senso" liet. Jausmas. 1955 m. vasarį, neseniai atšventusi 19-ąjį gimtadienį, Marčela žuvo aviakatastrofoje: ji vyko iš kino festivalio Belgijoje, o keleivinis lėktuvas, vykęs iš Briuselio į Romą, dėl blogų oro sąlygų sudužo Monte Terminillo, Rieti provincijoje. Manoma, kad visi 29 keleiviai žuvo ...

                                     

ⓘ Jausmai

Jausmai – žmogaus santykių su tikrovės daiktais ir reiškiniais išgyvenimas. Jie susiję su aukštesnių poreikių – socialinių, kognityvinių, dvasinių – patenkinimu. Palyginti su emocijomis, jausmai yra gana pastovūs. Jausmais žmogus iš aplinkos išskiria tuos reiškinius ir dalykus, kurie jam ypač svarbūs. Jausmų objektai yra pirmiausia tie reiškiniai ir tos sąlygos, nuo kurių priklauso asmenybei reikšmingų įvykių raida. Atsiradę kaip emocinio patyrimo apibendrinimo rezultatas, susiformavę jausmai tampa žmogaus emocijų pamatu. Nuo jų priklauso, kaip vystosi mūsų emocijos bei kinta jų turinys. Asmenybei vystantis, susidaro jausmų hierarchiška sistema – joje vieni jausmai vyrauja, kiti potencialūs, nerealizuoti. Vyraujančių jausmų turinys lemia asmenybės kryptingumą. Žmonių jausmai skiriasi savo gilumu, pastovumu bei veiksmingumu.