ⓘ 2009 m. meteoritas Latvijoje. 2009 metų meteoritas Latvijoje buvo Švedijos bendrovės Tele 2 padalinio Latvijoje viešųjų ryšių akcija, kurios metu paskelbta, kad ..

                                     

ⓘ 2009 m. meteoritas Latvijoje

2009 metų meteoritas Latvijoje buvo Švedijos bendrovės Tele 2 padalinio Latvijoje viešųjų ryšių akcija, kurios metu paskelbta, kad į Latvijos šiaurinę dalį nukrito meteoritas, o vėliau išaiškėjo, kad tai yra klastotė.

2009 m. spalio 25 d. pranešta, kad šiaurės Latvijoje, netoli Mazsalacos nukrito meteoritas ir išmušė kraterį. Ant kojų buvo sukelta gaisrinė, policija ir armija. Taip pat buvo nufilmuotas mėgėjiškas klipas, kur studentas Ancis Steinbergs su draugais įvykio vietoje šneka apie meteoritą. Šis klipas įdėtas į Youtube, vėliau rodytas žinių laidose, naujienų portaluose.

Atvykę specialistai aptiko 9-10 m skersmens ir 2-3 m gylio kraterį su termito liekanomis. Nors pirmasis atvykęs geologijos specialistas Uldis Nulle pareiškė, kad krateris greičiausiai meteoritinės kilmės, tačiau detalesniais tyrimais nustatyta, kad tai žmonių iškasta duobė, kurioje išlydytas termitas.

Spalio 27 d. bendrovė Tele-2 paskelbė, kad tai jos surengtas pokštas, siekiant išblaškyti krizės kamuojamus Latvijos gyventojus. Bendrovė pažadėjo atlyginti nuostolius.