ⓘ Portugalai – romanų tauta, gyvenanti Portugalijoje. Jie kalba portugalų kalba ir išpažįsta katalikybę. Dėl milžiniškos Portugalijos kolonijinės imperijos, Ameri ..

                                     

ⓘ Portugalai

Portugalai – romanų tauta, gyvenanti Portugalijoje. Jie kalba portugalų kalba ir išpažįsta katalikybę. Dėl milžiniškos Portugalijos kolonijinės imperijos, Amerikos, Azijos ir Afrikos kolonizacijos bei istorinės bei šiuolaikinės emigracijos portugalų bendruomenių sutinkama daugybėje šalių.

                                     

1. Portugalų diaspora

Visam pasaulyje yra daugiau nei 100 milijonų žmonių, kurių portugališką kilmę galima įrodyti. Taip nutiko dėl didelės portugalų migracijos nuo XVI a. į Indiją, Ameriką, Makao, Rytų Timorą, Malaiziją, Indoneziją ir Afriką. 1886–1966 m. dėl emigracijos Portugalija prarado daugiau nei bet kuri kita Vakarų Europos šalis išskyrus Airiją. Nuo XIX a. vidurio iki XX a. vidurio beveik du milijonai portugalų išvyko į Braziliją ir JAV. Apie 40 mln. brazilų turi beveik gryną portugališką kilmę dėl emigracijos XIX a. pabaigoje. Apie 1.2 mln. brazilų gimė Portugalijoje.

JAV portugalai gyvena Naujajame Džersyje, Naujojoje Anglijoje ir Kalifornijoje. Havajuose portugalų yra jau 150 metų. Jų aptinkama Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje.